Chov.

Za každým psím pomocníkom stojí jeho štvornohá mama.

Chovná sučka je umiestnená v dobrovoľníckej rodine a na čas pôrodu odchádza do pôrodnice, kde v našej prítomnosti v pokoji a kľude môže priviesť na svet drobné psie nádeje.

Účelový chov:

Nie každý pes je vhodný na prácu spoľahlivého psieho pomocníka. Požiadavky na povahu, zdravie či temperament sú veľmi vysoké. Z tohto dôvodu má naša organizácia vlastné psie maminy, ktoré majú tie najlepšie vlastnosti.

Zakladateľkou chovu bola sučka Bronny, ktorá ku nám priletela až od protinožcov, z austrálskej výcvikovej školy.

Dôkladná starostlivosť:

Sučky rodia šteniatka v budove pôrodnice s vysokým komfortom, ktorá bola postavená špeciálne na tento účel vďaka finančnej podpore Lion´s Club Bratislava Pressburg. Teplota v pôrodnici je zabezpečovaná podlahovým vykurovaním a šteniatka majú k dispozícii zimný aj letný výbeh s rôznymi hračkami, preliezkami, materiálmi.

Oboznamovanie so svetom:

Šteniatka sú od narodenia v kontakte s ľuďmi, ktorí im postupne predstavujú okolitý svet. Práve v ňom budú totiž neskôr, ako psí pomocníci, pracovať, a preto by ho mali dôkladne poznať. Od útleho veku tak šteniatka spoznávajú rôzne zvuky (pračky, budíka), povrchy (tráva, zem, kachličky, koberec) či aj predmety (hračky, misky, vysávač), ide o tzv. socializáciu. Jej dôležitou súčasťou bezpochyby je aj privykanie si na kontakt s človekom a jeho spoločnosť.

Konečne mám istotu.

Moje prvé dve psie pomocníčky pochádzali od chovateľov. Ak som s nimi niečo zanedbala, naprávalo sa to už ťažko. Môj tretí pes, Ivorko, pochádzajúci z účelového chovu, je úplne bezproblémový.

Iveta

majiteľka vodiaceho psa Ivora

Oslovila vás naša práca a tiež by ste chceli pomôcť zlepšiť životy našich klientov? Zapojte sa do projektu virtuálnej adopcie psích pomocníkov.

Chcete byť stále v obraze? Zaregistrujte sa.

Newsletter:


* Tieto polia sú povinné.

Ďakujeme.

Pomáhajte s nami.

Aj vďaka vašej pomoci sa môžu ľudia so zdravotným postihnutím stať samostatnejšími a nezávislejšími.