Máme hovoriaceho psa

Človek s vodiacim psom sú pracujúcou dvojicou, ktorá však občas potrebuje pomoc od verejnosti. Naši klienti, ale aj tréneri sa pri práci s vodiacim psom často stretávajú so žiadnou, alebo nevhodnou formou pomoci od verejnosti. Pomoc človeku s vodiacim psom pritom nie je nijako náročná, ani namáhavá, stačí iba vedieť, ako na to. Aby sme ľuďom priblížili tieto problémy zaujímavou formou, zvolili sme osvetu prostredníctvom krátkych a vtipne ladených videospotov, v ktorých k človeku prehovorí samotný vodiaci pes.

Autorom myšlienky aj realizácie videospotov je náš tréner vodiacich psov Jozef Just. Hlavnú postavu nevidiaceho človeka stvárnil Juraj Johanides, vodiaceho psa si zahrala naša chovná sučka Joanna, ktorá prehovorila ľudskou rečou vďaka Matejovi Landlovi.

1. Označník zastávky, o tom ako (ne)vhodne stáť na zastávke MHD

2. Laskónka, o tom ako (ne)vyrušovať vodiaceho psa

3. Autobus, o tom ako (ne)pomáhať pri nastupovaní do MHD

4. Priechod pre chodcov, o tom ako (ne)pomôcť nevidiacemu človeku čakajúcemu na okraji cesty

Videospoty boli vytvorené v rámci projektu „Nevidím, ale na Slovensku sa nestratím“ podporeného Nadáciou Pontis a vďaka ľuďom, ktorých táto myšlienka natoľko oslovila, že súhlasili so spoluprácou bez nároku na honorár.

Touto cestou sa chceme veľmi pekne poďakovať všetkým ľuďom zapojeným do prípravy a výroby týchto videospotov, konkrétne:

Za scenár, réžiu, zorganizovanie natáčania a získanie ľudí – dobrovoľníkov pre realizáciu videospotov ĎAKUJEME Jozefovi Justovi.

Za skvelé herecké výkony ĎAKUJEME Jurajovi Johanidesovi, Matejovi Landlovi, Petre Kollárovej, Lucii Nagyovej, Vande Raymannovej, Jurajovi Demovičovi, Ladislavovi Pasiarovi, Darine Pšenákovej a Kataríne Obuchovej.

Za kameru ĎAKUJEME Tomášovi Juríčkovi a Lukášovi Terenovi.

Za strih ĎAKUJEME Matejovi Benešovi

Za hudbu ĎAKUJEME Branislavovi Špačekovi

Za grafiku ĎAKUJEME Michalovi Lašánovi

Za fotografie ĎAKUJEME Hugovi Nágelovi

Za produkciu ĎAKUJEME Janke Krištofovej, Ivici Just, Kataríne Obuchovej, Jackie Brandýsovej

Za spoluprácu pri natáčaní v MHD ĎAKUJEME Dopravnému podniku Bratislava.

Za osvetľovaciu a kamerovú techniku ĎAKUJEME Reproduction

Za finančnú podporu tvorby videospotov ĎAKUJEME Nadácii Pontis.