Sústredenie nevidiacich s vodiacimi psami vyšlo na jednotku!

Po dlhšom čase sme opäť zorganizovali pracovno-spoločenské sústredenie pre našich klientov. Vlani nám totiž zhatila plány pandémia, tento rok sme to stihli ešte pred rozdúchaním ďalšej vlny a veru, riadne sme si to užili. Aj sa pracovalo, aj spoločensky žilo.

 klient s vodiacim psom

Po prvý raz sme mali takéto sústredenie v Topoľčanoch, a tak sa nám tam páčilo, že sa do tohto príjemného mesta plánujeme vrátiť aj o rok. V termíne od 29. 8. do 3. 9. 2021 naše trénerky pracovali s klientmi a ich vodiacimi psami. Spolu sa snažili odstrániť časom nadobudnuté zlozvyky pri vodení, či manipulácii s vodičom na postroji psa (ak nejaké boli). Pracovali na zlepšovaní spolupráce nevidiacich s vodiacimi psami na vybraných trasách v meste, kde museli prekonávať rôzne prekážky (rozkopávky, zaparkované autá, schody, reštauračné terasy na chodníkoch etc). Je to náročná a zodpovedná práca, ktorú klient a jeho pes musia zvládnuť na 100 percent, aby ich spolupráca bola bezpečná a spoločný život rozmanitejší a veselší.

Ilustračný obrázok

Popri práci sme si však našli čas aj na oddych a výlet. Navštívili sme Farmu u Ďurkových v Žabokrekoch nad Nitrou, kde nás previedli farmou a porozprávali nám o chove zvierat. Majú tam býky, prasiatka, zajace, ovce, kozy, pávy, mačky a aj sovu snežnú. Záujemcovia sa mohli povoziť na koni. Navštívili sme tiež miestny remeselný pivovar, pochutili sme si na domácich mäsových výrobkoch a pagáčoch, zaspievali sme si so sprievodom harmoniky a usilovne sme šúľali zemiakové šúľance. Očaril nás aj koncert spevákov zo Súkromného konzervatória D. Kardoša v Topoľčanoch.

Ilustračný obrázok

Veľkej obľube sa na sústredeniach teší tombola. Preto sme ju nemohli vynechať ani tento rok a veru, takmer všetci sa tešili z naozaj pekných cien. Ďakujeme za ne Ministerstvu práce, sociálnych vecí a rodiny SR, Všeobecnej zdravotnej poisťovni, Zdravotnej poisťovni Dôvera, firmám Jonas Centre s.r.o. - výrobca krmiva Bodreek, DHL, Lenovo a MSD Animal Health.

 

Sústredenie sme mohli zorganizovať vďaka dotácii z Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR a už teraz sa všetci spoločne tešíme na to budúcoročné.