Chybová správa

Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/libraries) is not within the allowed path(s): (/nfsmnt/:/data/:/usr/share/php:/usr/bin/:/apachetmp:/tmp/:/var/tmp/:/dev/urandom:/usr/lib/x86_64-linux-gnu/ImageMagick-6.9.11/bin-q16/:/usr/local/bin/:/etc/ssl/certs/ca-certificates.crt:/usr/lib/php:/usr/php74/bin/) v libraries_get_libraries() (riadok 176 z /data/d/a/da37b08d-2424-405e-a04d-571eea470d61/vodiacipes.sk/web/sites/all/modules/libraries/libraries.module).

PES V KNIŽNICI

Viete, aké to je, keď má knižnica štvornohého návštevníka?  Panie knihovníčky a školáci z nitrianskych základných škôl už áno. Vo štvrtok, 9. marca sme ich totiž navštívili v Krajskej knižnici Karola Kmeťka v Nitre spolu so psíkmi Neri, Nikom, Sonetom, Plutom a šteniatkom Vaškom.

Vaško a Pluto spolu so svojou vychovávateľkou Tatianou deťom ukázali a Táňa porozprávala o tom, ako Pluto pomáha deťom pri návšteve v knižnici pri čítaní zaujímavých knižiek. Pluto je terapeutický pes a pomáha deťom, ktoré majú problém s čítaním i koncentráciou. Spoločne sme si ukázali, ako sa máme správať v knižnici a Pluto predviedol ako vie odolávať nutkaniu maškrtiť či jašiť sa medzi regálmi. Veľký úspech Pluto zožal ako pomocník pri vyzúvaní ponožiek. No a Vaško, ako správny mladší “brat“ všetko trpezlivo pozoroval.

Budúci vodiaci psi Neri Niko a Sonet deťom ukázali ako sa pripravujú na výkon svojho poslania. V pracovnom postroji viedli trénerku, ktorá sa „hrala“ na nevidiacu, spoľahlivo jej ukázali správnu cestu, doviedli ju ku schodom či dverám a zaviedli k voľnému miestu na sedeniu. Deťom sa tiež páčilo, keď podávali spadnuté predmety – bielu paličku, kľúče alebo obal s okuliarmi.

Na tomto milom stretnutí sme si porozprávali ako sa máme správať k psom, ktorí práve pracujú, aj ako môžeme pomôcť nevidiacim či vozičkárom.

Ďakujeme za pozvanie a úžasnú atmosféru a že bolo skvele si môžete pozrieť na fotografiách.

Ilustračný obrázok Ilustračný obrázok Ilustračný obrázok Ilustračný obrázok Ilustračný obrázok Ilustračný obrázok Ilustračný obrázok Ilustračný obrázok Ilustračný obrázokIlustračný obrázokIlustračný obrázokIlustračný obrázokIlustračný obrázokIlustračný obrázokIlustračný obrázokIlustračný obrázokIlustračný obrázokIlustračný obrázokIlustračný obrázokIlustračný obrázok