Prezentácia našej činnosti u Červeného raka

Tak, ako už tradične každý rok sme boli súčasťou akcie „Bratislava pre všetkých“. V letnej čitárni U Červeného raka sme predstavili našu činnosť prostredníctvom krátkych ukážok práce so psíkmi v rôznych vekových kategóriách.Malé šteniatka – súrodenci z vrhu N názorne predstavili čo všetko sa musia naučiť a čo všetko robia počas dňa so svojim vychovávateľom.

Druhou skupinou boli psí dorastenci z programu Výchova, ktorí nedávno oslávili 1. narodeniny. Lara, Loran a Kia predviedli ako sa dokážu sústrediť na človeka a nasledovať ho bez vodidla napriek okolitým rozptýleniam. Následne predviedli podávanie rôznych predmetov, ktoré zvyknú človeku spadnúť. Lara podávala vodidlo, Kia papierové vreckovky a Loran slnečné okuliare.

Kategóriu psov vo výcviku zastupovala sučka Jolanda, ktorá predviedla základnú poslušnosť, aportovanie, obliekanie postroja a ukázanie voľného miesta na sedenie. Znie to možno jednoducho, avšak trénerka robila všetky cviky s Jolandou v nepriehľadných okuliaroch. Správnosť vykonania cvikov si tak musela trénerka vždy hmatom overiť.

Záver patril odpovediam na otázky divákov. Ďakujeme za opäť hojnú účasť a tešíme sa na stretnutie budúci rok.