Prezentácia našej činnosti u Červeného raka

Každoročnú akciu „Bratislava pre všetkých“ sprevádza vždy pekné počasie, tentoraz to však tak nebolo. Celé doobedie pršalo a program pred naším vystúpením zrušili. Keď sme však prišli do záhrady, počasie sa umúdrilo a naša prezentácia sa opäť tešila vysokému záujmu verejnosti.

Tento rok sme v prezentácii predstavili ako plynie život vodiaceho psa. Ten začína už jeho „pobytom“ v brušku psej maminy – z radov chovných sučiek sa tak prezentovala čierna štvornohá maminka Joanna i krémová už dôchodkyňa Amsden. Po odchode od psej maminy putujú šteniatka do rodín vychovávateľov. Ako prvé sa tak v tejto kategórii predstavili štvormesačné sučky - čierna Katy, biela Kamilka a hnedá Kimi. Malé dámy primerane ich veku predviedli chôdzuna vodidle, splnenie povelu „sadni“ aj čakanie na misku s granulkami.

Zo šteniatok boli prítomní i 9mesační dorastenci - bratia Jogi a Jason. Za úlohu mali prezentovať rovnaké cviky ako ich mladšie kolegyne a diváci tak mohli vidieť rozdiel v ich prevedení zapríčinený vekom. Predviedli ako má chôdza na vodidle, základná poslušnosť či podávanie predmetov vyzerať v tomto veku šteňaťa.

Psov vo výcviku zastupovali na našom vystúpení v Červenom rakovi sestry z vrhu I – Ilza a Iska. ČO divákom ukázali? Ako vyzerá u psa v tréningu formálna poslušnosť, ako sa oblieka postroj, či ako sa ukazuje voľné miesto na sedenie.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa na nás tento rok prišli pozrieť. Dovidenia opäť nabudúce.