Chybová správa

Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/libraries) is not within the allowed path(s): (/nfsmnt/:/data/:/usr/share/php:/usr/bin/:/apachetmp:/tmp/:/var/tmp/:/dev/urandom:/usr/lib/x86_64-linux-gnu/ImageMagick-6.9.11/bin-q16/:/usr/local/bin/:/etc/ssl/certs/ca-certificates.crt:/usr/lib/php:/usr/php74/bin/) v libraries_get_libraries() (riadok 176 z /data/d/a/da37b08d-2424-405e-a04d-571eea470d61/vodiacipes.sk/web/sites/all/modules/libraries/libraries.module).

2 %

Ako postupovať pri poukázaní % z dane?

Naša organizácia už takmer 25 rokov pomáha ľuďom so zrakovým či telesným znevýhodnením. Ako jediná organizácia na Slovensku sme získali akreditáciu od Medzinárodnej federácie škôl pre výcvik vodiacich psov (International Guide Dog Federation), čo zaručuje vysokú kvalitu našej práce.

Podporte našu činnosť a pomôžte ľuďom so znevýhodnením urobiť veľký krok ku samostatnosti. ĎAKUJEME!

Naše údaje:

IČO: 42357632

DIČ: 2120014479

Obchodné meno: Výcviková škola pre vodiace a asistenčné psy

Sídlo: Rovniankova 16, 851 02 Bratislava

Právna forma: občianske združenie

 

POSTUP pri poukázaní % zo zaplatenej dane

 

1. POSTUP PRE FYZICKÉ OSOBY:

AK STE ZAMESTNANCOM, ZA KTORÉHO ODVÁDZA DAŇ ZAMESTNÁVATEĽ:

1.      Do 15. 02. 2024 požiadajte svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň a o vystavenie Potvrdenia o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti .

2.      Vyplňte predvyplnený a editovateľný formulár Vyhlásenie o zaplatení dane

3.      Z Potvrdenia o zaplatení dane zistíte dátum zaplatenia dane a môžete si vypočítať 2% / alebo 3 % z vašej zaplatenej dane.

4.      Obe tlačivá je potrebné doručiť osobne či poslať poštou na daňový úrad podľa miesta Vášho bydliska do 30. 04. 2024. V prípade darovania 3 % je povinnou prílohou Vyhlásenia o zaplatení dane aj Potvrdenie o vykonávaní dobrovoľníckej činnosti.

 Ak ste našim dobrovoľníkom a chcete od nás Potvrdenie o vykonávaní dobrovoľníckej činnosti (pri odpracovaní min. 40 hod. dobrovoľníckej činnosti), kontaktujte radimska@vodiacipes.sk.

AK STE FYZICKÁ OSOBA, KTORÁ SI PODÁVA DAŇOVÉ PRIZNANIE SAMA:

·        Vyplňte daňové priznanie, ktorého súčasťou je aj Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2 %/3 % zaplatenej dane. Využite možnosť dať nám o sebe vedieť, zaškrtnutím súhlasu so zaslaním Vašich údajov.

·        Daňové priznanie doručte elektronicky na Finančnú správu resp. na daňový úrad podľa vášho bydliska v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania do 31. 03. 2024 (resp. v predĺženej lehote na podanie daňového priznania – do 30. 06. 2024 alebo do 30. 09. 2024)  a v tomto termíne zaplaťte aj daň z príjmov.

Ak ste našim dobrovoľníkom a chcete od nás Potvrdenie o vykonávaní dobrovoľníckej činnosti (pri odpracovaní min. 40 hod. dobrovoľníckej činnosti), kontaktujte radimska@vodiacipes.sk.

 

2. POSTUP PRE PRÁVNICKÉ OSOBY:

·        Vyplňte v Daňovom priznaní pre právnické osoby kolónky na poukázanie 2% z dane z príjmu.

·        Daňové priznanie je potrebné odoslať elektronicky v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania a v tomto termíne aj zaplatiť daň z príjmov – do 31. 03. 2024, resp. v predĺženej lehote na podanie daňového priznania do 30. 06. 2024 alebo do 30. 09. 2024. Využite možnosť dať nám o sebe vedieť, zaškrtnutím súhlasu so zaslaním Vašich údajov vo Vyhlásení/Daňovom priznaní. Ďakujeme.

Všetky detaily a podmienky venovania 2 % nájdete na https://www.slovensko.sk/sk/zivotne-situacie/zivotna-situacia/_ako-poukazat-2-z-dani/#k3 .

* Podmienka je, že sumu vo výške minimálne 0,5 % dane daruje PO organizácii nezriadenej za účelom podnikania. Nemusí to byť nevyhnutne ten istý subjekt, ktorému PO asignuje 2 % dane.

 

Tlačivá

Vyhlásenie o zaplatení dane

Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti

 

ĎAKUJEME!