Chybová správa

Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/libraries) is not within the allowed path(s): (/nfsmnt/:/data/:/usr/share/php:/usr/bin/:/apachetmp:/tmp/:/var/tmp/:/dev/urandom:/usr/lib/x86_64-linux-gnu/ImageMagick-6.9.11/bin-q16/:/usr/local/bin/:/etc/ssl/certs/ca-certificates.crt:/usr/lib/php:/usr/php74/bin/) v libraries_get_libraries() (riadok 176 z /data/d/a/da37b08d-2424-405e-a04d-571eea470d61/vodiacipes.sk/web/sites/all/modules/libraries/libraries.module).

aktuality 2014

Kalendár Vodiaci pes 2015

Životná cesta vodiaceho psa je úzko prepojená s človekom. Najdôležitejšie obdobie svojho života – detstvo však vodiaci pes trávi s iným človekom. V kalendári Vodiaci pes 2015 sa dozviete aká je motivácia ľudí vychovávať vodiaceho psa, čo ich na tejto práci baví a inšpiruje. Rozprávania vychovávateľov sú doplnené nádhernými fotografiami, ktoré pre nás vytvoril a venoval Ondrej Synak.

Vianočná charitatívna zbierka

Aj tento rok sme súčasťou celoslovenskej charitatívnej zbierky organizovanej Slovenskou humanitnou radou a nadáciou Tesco. Ako sa už po niekoľko rokov stalo zvykom, boli sme pridelení opäť do Tesca Lamač.

Narodenie vrhu M a N

Toto tu ešte nebolo! V našej škole sa psie rady rozšírili až o 14 šteniatok a všetky sú rovnakej - žltej farby. Nenarodili sa však jednej psej mamine, ale dvom. Naše chovné sučky Hanna a Mia priviedli pár dní po sebe na svet 6 chlapcov a 8 dievčat.

Kia ako modelka

Sučka Kia je symbolom podpory našej činnosti spoločnosťou Kia Motors Sales Slovensko. V rámci spolupráce si pre reklamné a PR účely tejto spoločnosti zapózovala s troma modelmi automobilov značky KIA – hnedým Kia Sportage, červeným Kia Cerens a modrým elektromobilom Kia Soul EV. Neváhala a otestovala aj pohodlie cestovania v jednotlivých modeloch – či už pri nohách spolujazdca, alebo v kufri auta. Najspokojnejšie sa tvárila v modrom Soule, možno preto, lebo malo farbu ako jej nový postroj.

Sústredenie pre čakateľov a držiteľov vodiacich psov

Ako po minulé roky, i tento sa sústredenie pre čakateľov a držiteľov vodiacich psov konalo v Penzióne Una v Liptovskom Jáne. Zúčastnilo sa ho 13 klientov so sprievodcami a 3 čakatelia na vodiacich psov. Dvom účastníkom už ich štvornohí pomocníci odchádzajú do dôchodku, na sústredení preto mali príležitosť spoznať svojich nových vodiacich psov.

Náš nový pomocník

Auto je pre našu školu nevyhnutnou a potrebnou súčasťou fungovania.Získať toto nesmierne praktické a pre psy pohodlné auto nám pomohla spoločnosť UNICredit leasing a klienti portálu letenky.sk. Nový šat autu venovala firma SPANDEX, s.r.o..Veľmi pekne všetkým ĎAKUJEME.
 

Klever bol na návšteve v spoločnosti BILLA

Spoločnosť BILLA podporuje nielen verejnú zbierku Štvornohé oči, ale aj našu činnosť. Symbolom ich podpory sa stal žltý psík Klever. Jeho meno je odvodené od najznámejšej privátnej značky potravín, ktoré predáva BILLA.

Deň adoptívnych rodičov 2014

Aj tento rok sa konalo stretnutie ľudí zapojených do projektu Adopcia. Deň adoptívnych rodičov (DAR) vznikol, aby umožnil adoptívnym rodičom stretnúť sa so svojím virtuálne adoptovaným psíkom či sučkou z nášho programu.

Odovzdávanie vrhu L do rodín dobrovoľníkov

Osem šteniatok z vrhu L, ktorých familiárne nazývame „Lapaji“, už má svoju ľudskú rodinu. Nájsť toľko dobrovoľníkov - vychovávateľov nebolo ľahké, nakoniec sa to však podarilo. Vítame tak v našom kolektíve šiestich úplne nových ľudí a veľmi sa tešíme, že s nami zostali spolupracovať dve vychovávateľky, ktoré vychovávali šteniatka z vrhu J.

Stránky