Hľadáme nový domov pre Farona

Faron je 17-mesačný labradorský retríver pochádzajúci z účelového chovu Výcvikovej školy pre vodiace a asistenčné psy.

Faron je vyrovnaný, sebavedomý pes stredného temperamentu, priateľský voči ľuďom, deťom, psom aj iným zvieratám. Vyrastal v byte, má plne zvládnuté hygienické návyky a základy slušného správania. V interiéri je pokojný, vie zostať osamote, zatiaľ však nie dlhodobo. Je zvyknutý na pobyt v kancelárii, v rušnom mestskom prostredí, bez problémov zvláda cestu autom aj hromadnou dopravou. Základné povely má osvojené úmerne svojmu veku, avšak spolupracovať bude iba s človekom, ktorého rešpektuje.

Pre Farona hľadáme prednostne skúseného kynológa alebo človeka s prirodzenou autoritou, ktorý bude vedieť trvať na pravidlách a poskytne mu dostatok pohybu a mentálneho zamestnania.
Faron rád aportuje, učí sa nové veci a miluje pohyb. Je vhodný na psie športy, alebo behanie či bicyklovanie s novým majiteľom. Nedoporučujeme ho do rodiny s malými deťmi nakoľko je to mohutný pes (35kg) ktorý by ich nechtiac mohol zhodiť.

Z nášho programu je vyradený z dôvodu alergie, ktorá sa prejavuje opakovanými zápalmi uší a labiek a z vyššieho záujmu o psy a iné zvieratá, ktorú by človek s postihnutím nevedel zvládnuť. Jeho zdravotný stav je diagnostikovaný a stabilizovaný, bude postačovať udržiavať inštrukcie veterinára.

Faron je čipovaný, kastrovaný, kompletne vakcinovaný a má vystavený pas spoločenského zvieraťa. Faron má negatívne RTG nálezy lakťov a bedier - DLK 0/0, DBK B.

Ak Vás Faronko oslovil a vedeli by ste si predstaviť poskytnúť mu domov, prosím, kontaktujte:
Katarína Kubišová
prevádzková riaditeľka
0911 119 397
kubisova@vodiacipes.sk