Cosby

Nie každý pes sa môže stať psím pomocníkom. Keďže požiadavky na povahové zručnosti, zdravie a temperament sú veľmi vysoké, je vhodné mať čo najviac pod kontrolou výber rodičov a celkový vývin šteniatka. Preto od roku 2007 máme vlastný chov.

Aby sme mohli zvyšovať kvalitu účelového chovu, spolupracujeme s ďalšími partnerskými školami.

Pred časom sa partnerskej škole narodilo desať šteniat, jedna sučka a deväť psíkov. Výcviková škola z Nemecka mala záujem o chovnú sučku a tak im nemohli vyhovieť. Naša škola mala v tom čase o chovného psa záujem a preto k nám prišiel pes Cosby.

Cosby - šteniatko

Cosby náš účelový chov spestril krásnym počtom 24 šteniat.

Cosbyho šteniatkaCosbyho šteniatka 1

Cosbyho šteniatka 2Cosbyho šteniatka 3

Z toho po náročnom sledovaní, výchove a výcviku je:

  • 6 vodiacich psov,
  • 3 asistenčné psy,
  • 2 terapeutické psy,
  • 1 chovná sučka,
  • 1 vyradený, keďže nespĺňal povahové kritériá vhodné pre prácu.
  • Pre zdravotné problémy bolo vyradených 11 šteniat, z toho tri robia canisterapiu.

V rámci spolupráce s partnerskými školami Cosby ako chovný pes pôsobil v Belgicku, vo Francúzsku, v Maďarsku a nakoniec v Nemecku.

Zaujímavosťou je, že výcviková škola z Nemecka chcela chovnú sučku a preto Cosby išiel k nám. Napokon sa zrejme stalo čo sa malo stať. Keďže škola prejavila záujem o zapožičanie chovného psa, Cosby tam išiel a kruh sa uzavrel.

Psy dokonale ovládajú reč tela, preto Cosby nemal problém fungovať v akejkoľvek partnerskej škole. No určite sa už teší na jeho stály domov, kde si naplno vychutná všetky svoje obľúbené aktivity a plnohodnotne bude jeho život pokračovať v rodine ako klasický domáci miláčik.

Nemecko je Cosbyho poslednou destináciou. Aby si školy navzájom spestrili chov, k nám z Nemecka prišiel na výmenu za Cosbyho Emil, ktorého šteniatka už netrpezlivo čakáme.

Dospelý Cosby