Chybová správa

Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/libraries) is not within the allowed path(s): (/nfsmnt/:/data/:/usr/share/php:/usr/bin/:/apachetmp:/tmp/:/var/tmp/:/dev/urandom:/usr/lib/x86_64-linux-gnu/ImageMagick-6.9.11/bin-q16/:/usr/local/bin/:/etc/ssl/certs/ca-certificates.crt:/usr/lib/php:/usr/php74/bin/) v libraries_get_libraries() (riadok 176 z /data/d/a/da37b08d-2424-405e-a04d-571eea470d61/vodiacipes.sk/web/sites/all/modules/libraries/libraries.module).

NAJVERNEJŠÍ, 02. 04. 2023

V ďalšej epizóde seriálu Najvernejší nás chytí za srdce príbeh našich dievčat – Lindy a jej Evity.

Lindu panická porucha paralyzovala a uvrhla do sociálnej izolácie. Odrezala ju nielen od štúdia, ale aj od takých samozrejmých činností ako je jazda autobusom, návšteva akýchkoľvek otvorených priestorov alebo obyčajného nakupovania.

V našej škole sme však „objavili“ Evitu, ktorá pôsobí rovnako étericky ako Linda a už po ich prvom spoločnom stretnutí sme vedeli, že práve ony dve budú perfektná dvojka.

Trénerky začali Evitu trénovať tak, že dnes dokáže vycítiť záchvat a zamestnať Lindinu pozornosť postrkovaním, stláčaním bodov na tele alebo ju uzemní vlastným telom. Pomáha jej aj tak, že dokáže v prípade potreby podávať lieky či doniesť fľašu s vodou, alebo vytváraním osobného priestoru, ktorý je pre Lindu z dôvodu fóbií nevyhnutný.  

Ilustračný obrázok

Vďaka Evite sa Linda po troch rokoch odhodlala cestovať autobusom. Ak by ste ich stretli na ulici, zaradili by ste ich medzi úplne bežných bezproblémových ľudsko-psích dvojíc. Vďaka asistencii Evity sa však Linda cíti bezpečne a v rámci možností sa vie zaradiť do víru každodennosti. Aj vďaka Evitinmu pôsobeniu a Lindinej odhodlanosti sa spoločne vrátili späť na vysokú školu, ktorú Linda úspešne ukončila.

Linda dnes svojím osobným príbehom pomáha ďalším zdravotne znevýhodneným ľuďom, pretože boj s neviditeľnými démonmi je pre veľkú časť našej spoločnosti ešte stále veľké tabu a nie každý má tú odvahu verejne prehovoriť. Linda to vďaka Evite zvládla a my sme neuveriteľne hrdí, že môžeme byť súčasťou ich spoločného života.