Ocenenie Srdce na dlani

To, čo sme my vedeli už dávno, je od 5. decembra 2019 aj oficiálne - naša Katka Kubišová získala ocenenie Srdce na dlani v kategórii Koordinátor/ka dobrovoľníkov 2019.
Cenu každoročne udeľuje Bratislavské dobrovoľnícke centrum pod záštitou Splnomocnenca vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti.
Katke srdečne gratulujeme. Veľmi jej (aj si) prajeme, aby z ocenenia načerpala silu a povzbudenie do ďalšej úžasnej práce, ktorú pre našich dobrovoľníkov a organizáciu robí. Doslova so srdcom na dlani.
Ďakujeme, Kati! 

Viac o Katke:
Katka Kubišová je v téme psích pomocníkov zanietená už viac ako 14 rokov. Začínala ako vychovávateľka, popri prvom synovi bola mamou aj pre štvornohé ratolesti. Po materskej dovolenke nastúpila na Oddelenie architektonických bariér na Únii nevidiacich a slabozrakých Slovenska a vtedy začala s dobrovoľníckou pomocou pri výchove vodiacich psov, čo predstavovalo komunikáciu s ich vychovávateľmi, organizáciu a realizáciu stretnutí s nimi.
Pred 6timi rokmi Katka nastúpila do Výcvikovej školy pre vodiace a asistenčné psy ako zamestnanec a pokračuje v koordinácii dobrovoľníkov.