Odovzdávanie vrhu L do rodín dobrovoľníkov

Osem šteniatok z vrhu L, ktorých familiárne nazývame „Lapaji“, už má svoju ľudskú rodinu. Nájsť toľko dobrovoľníkov - vychovávateľov nebolo ľahké, nakoniec sa to však podarilo. Vítame tak v našom kolektíve šiestich úplne nových ľudí a veľmi sa tešíme, že s nami zostali spolupracovať dve vychovávateľky, ktoré vychovávali šteniatka z vrhu J.

Priebeh odovzdávania:

Odovzdávanie šteniatok nie je jednoduchá záležitosť, zvlášť keď je ich osem. Pred odovzdávaním musíme okrem výbavy pre šteniatko pripraviť aj všetky dôležité informácie a dokumenty potrebné k práci vychovávateľa.

So šteniatkami navštívime i veterinára - kvôli zaočkovaniu, začipovaniu a vystaveniu očkovacieho preukazu. Lenyho sestry túto návštevu prespali.

Pri samotnom odovzdávaní najskôr vychovávateľov oboznámime s tým, čo ich pravdepodobne v prvé dni so šteniatkom čaká: ako často s ním bude treba chodiť von, ako bude v noci spať, ako dlho zvládne chodiť , ako sa zachovať , keď ich bude šteniatko hrýzť atď. Okrem toho dostanú informácie ako majú šteniatko kŕmiť, odčervovať , kedy ho majú ísť očkovať a v akých situáciách je opodstatnená návšteva veterinára.

Po odznení týchto dôležitých informácií a zodpovedaní všetkých prípadných otázok od vychovávateľov príde na rad samotné odovzdávanie , kde ľudskí rodičia slávnostne pripnú svojim šteniatkam obojky.

Na záver nasleduje spoločné fotenie a prianie všetkým novým ľudsko-psím rodinám „Nech sa vám darí a máte sa radi.“

Ďakujeme spoločnosti Royal Canin, ktorá venovala našim „Lapajom“ výbavu a krmivo na jeden rok.